Sepetim (0) %100 Güvenli Alışveriş +90 (224) 272 16 76 info@kitapbaski.com

Sözleşme - Üyelik / Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir.

SİTEMİZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLEŞMESİ’Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

www.kitapbaski.com web sitesinden alışveriş yapan tüm kullanıcılar aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılır.

Sipariş Değiştirme

www.kitapbaski.com 'dan sipariş verilen ürün ile ilgili değişiklik yapma hakkınız, belgenin üretime girmesi ile sona ermektedir. Dosyalarınızı gönderdikten sonra belgenizin üretim kontrolleri yapılarak size onaylamanız için tekrar gönderilir, onaylanan sipariş için üretim süreci başlamış bulunmaktadır. Bu süreçten sonra değişiklik yapamaz ve siparişinizi iptal edemezsiniz.

Sipariş İptali


www.kitapbaski.com web sitesinden satın aldığınız ürünü iptal etme süreci siparişin üretime geçmesi ile son bulmaktadır.Bu süre dahilinde iptal etmek istediğiniz siparişleriniz için 20 TL işlem ücreti ve süreç içerisinde yapılan işlemler tahsil edilir. Kalan tutar kartınıza geri iade edilir.

Verilen siparişlerde firmamızın kriterlerine uymayan veya dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından dolayı oluşan problemlerde sipariş iptal etme hakkımız bulunmaktadır.

kitapbaski.com basılacak materyallerde kısmen ya da tamamen, hakaret, küfür, pornografi ve yasal olmayan içerikli siparişlerde siparişi iptal etme hakkını saklı tutar.

Tarafımızdan yapılan iptal işlemlerinde müşteri tarafından yapılan ödeme eksiksiz olarak iade edilir.

Sipariş Takibi


www.kitapbaski.com 'dan sipariş verdiğiniz ürünün sipariş numarası ve sipariş bilgileri mail olarak size gönderilmektedir. Ekranın üst sağ tarafından üyelik bölümünden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıp hesaplarım bölümünden siparişlerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Tamamlanan siparişlerinizin kargo takip numarasını alarak kargonuzun durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kargoya teslim edilmemiş ürünlerinizde gönderi adresi ile ilgili değişiklik yapma hakkınız bulunmaktadır.

Tasarım Yükleme Standartları


Dosyalarınızı tek klasör altında toplayarak gönderiniz.
Gönderme işleminden önce dosyanızı ve resimlerinizi kontrol ediniz.
Dosyalarınızı sıkıştırma programları kullanarak gönderebilirsiniz.
Dosya gönderdiğinizde;

Kullanıcının sisteme yükleyeceği dosyada oluşturması gereken standartlar aşağıdaki gibidir;
  1. Gönderilen dökümanın CONVERT’li olması gerekmektedir.(CONVERT işlemi hazırlanan belgedeki textleri çizim halinde dönüştürülmesi işlemidir)
  2. Gelen dökümanda kullanılan IMAGE’ların tamamının çözünürlüğünün 300 DPI olması gerekmektedir.
  3. Renk modunun CMYK olması gerekmektedir.
  4. LINK sistemi ile hazırlanmış olan dokümanların LINK fotoğrafları TIF uzantılı olmak zorundadır.
  5. Vektörel programlarda hazırlanmış dokümanlarda OVER PRINT’lerin kaldırılmış olması gerekmektedir.
  6. TIF kaydedilmiş dökümanları BACKROUND olarak hazırlanması gerekmektedir.
  7. PDF formatında hazırlanmış dökümanlarda PRESS QUALITY ayarında PDF yapılması gerekmektedir.

Renk Doğruluğu


www.kitapbaski.com önceden gönderilmiş baskıya hazır dosyaları renkleri mümkün olduğunca üretmeye çalışır, fakat yoğunluğu ve renkleri baskı sektörünün doğası gereği tam olarak tutturulamayabilir (5000 Kelvin ışık altında görüldüğü gibi). Baskı işleminin doğasında olan kısıtlamalardan dolayı, bununla birlikte baskı mürekkepleri ihtiyaçları dahil, rengin yeniden üretilmesindeki doğruluk garanti edilmez. Her rengin gradient yoğunluğunu tutturmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı ancak gönderilmiş dosya ile basılmış ürün arasında meydana gelebilecek renk farklılıklarından dolayı sorumluluk kabuledilmeyeceğini beyan ederiz.

Sizlerin ekran görüntülerinde gördüğünüz renk eşleştirmeleri CMYK renk gamutlarında uluslar arası baskı Densty standartlarına göre basılmaktadır. Bu nedenler ekranda gördüğünüz yoğunluk ve renkler arasında ile baskı arasında bir miktar farklılıklar gösterebilir. Bu da kullanmış olduğunuz ekranın görsel kalitesine göre değişiklik gösterir. Aynı çalışmanın renk yoğunlu ve tonlaması farklı ekranlarda değişiklik gösterir.

Ekran görüntüleri, tasarım, yazılı metin doğruluğu, resim ölçülerinin doğruluğu ve yerleşimin doğruluğunu kontrol etmek içindir. Renk yoğunluğunu göstermez.

Hatalardan Doğabilecek Sorumluluktan Muafiyet


www.kitapbaski.com son üründe meydana gelebilecek ve aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı sorumluluk kabul etmeyecektir.

Hatalı heceleme, hatalı grafikler, hatalı taşırmalar (bleed), dilbilgisi hataları, hatalı fontlar, hatalı noktalama işaretleri, hatalı kağıt seçiminden kaynaklanan katlama yeri çatlakları, hatalı veya eksik katlama yerleri, hatalı kesim krosları, hatalı şeffaflık (Transparency), hatalı Overprint, hatalı son ürün boyutları.

www.kitapbaski.com müşteriden gelen dosyalar üzerinde müşteri bilgisi olmadan hiçbir değişiklik yapmamaktadır.

Fazla ve Eksik Baskı Politikası


www.kitapbaski.com ’un kullandığı teknikler sayesinde müşterinin verdiği sipariş sayısını tam olarak basar. Fakat teknik aksaklıklardan dolayı meydana gelebilecek ürün sayısı eksikliklerinde www.kitapbaski.com eksik kalan miktar kadar tutarı müşteriye iade eder.

İade


www.kitapbaski.com ,siz seçkin müşterilerimizin tercih ettiği mükemmel kalite ve müşteri isteklerine uygun ürün basmaya itina eder. Bununla birlikte baskı işi mükemmel bilim olmamakta ve nadir durumlarda hatalı baskı ortaya çıkmaktadır. Bizler bu durumda hızlı bir şekilde inceleme yapıp bizden kaynaklanan hatalara karşı yeniden üretim yapmaktayız.

Elinize hatalı ürün geçtiğinde yapmanız gerekenler;

Ürün elinize geçtiği andan itibaren 24 saat içinde 0(224) 211 8151 nolu telefondan ulaşarak müşteri hizmetleri temsilcimiz siparişinizin detaylarını ve takip numaranızı alarak bir araştırma başlatacaktır. Sizlerden elinize geçen ürünle ilgili olarak fotoğraf isteyebilirler.

Bir yönetici sizinle bağlantıya geçerek problemini çözmek için öneride bulunacaktır. Eğer araştırma sonrasında hata bizden kaynaklanıyorsa baskınız yeniden yapılarak adresinize gönderilecektir.

Not : Hatalı olarak gönderi yapılan işlerin geri iadesindeki ürünün tamamını geri isteme hakkımız saklıdır.

Kanıtlar


Talep edilirse sayfa yüklemenizden sonra gözden geçirmeniz için online dosya gönderilir. Bunun için gerekli zaman mevcut iş yüküne göre değişebilir. Hiçbir iş sizin onayınız olmadan basılmaz. Kullanıcı profiline bağlanıp online kanıtı gözden geçirmek müşterinin sorumluluğundadır. www.kitapbaski.com müşterinin online kanıtın gözden geçirmemesinden dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden sorumlu değildir. Online kanıt hiçbir şart altında basılacak olan son üründeki renklerin doğruluğunu kanıtlamak için değil sayfa dağılımı, Bleed , kesim ve son yazılı içeriğin kontrol edilmesi için sunulmaktadır. Elektronik kanıtlar üzerine baskı ve şeffaflığı göstermez ayrıca RGB veya Pantone’ den CMYK’ ya geçişleri göstermez. Müşteri isterse ekstra ücrete tabi olarak basılı bir kanıt isteyebilir ve bu yapılacak işin süresini arttırabilir. Eğer müşteri basılı bir kanıt isterse bu istek www.kitapbaski.com baskı kesim zamanlarından önce elimize ulaşmak zorundadır. Basılı kanıtta da firmamız müşterinin isteklerine en uygun renk eşleştirmesi yapacaktır.

Ödeme Şekli


• www.kitapbaski.com’dan, banka havalesi (Eft), posta çeki havalesi, kredi kartı, Paypal, Googlecheckout ile ödeme yaparak yararlanabilirsiniz.
• Ödemesi yapılmamış siparişler işleme alınmaz. Siparişlerin işleme alınma zamanı, ödeme işlemi tamamlanmış ve gönderilen dokumanların onaylanmasından itibaren başlamaktadır.
• www.kitapbaski.com siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura eşliğinde teslim edecektir.

Gerektiğinde kitapbaski.com. sitesinde ürün fiyatlarının bazıları döviz olarak verilebilir, alışveriş sırasında tüm fiyatlar sipariş ile ilgili borcun satıcı firmanın banka kayıtlarına girdiği gün olan Merkez Bankası'nın döviz karşılığına uyguladığı TL. karşılığı olarak ifade edilmektedir. Banka işlemleri ve gecikmelerinden doğan sorunlar, müşterimiz sorumluluğundadır.

Siparişin geçerli olması için siparişi verilen ürün bedelinin ve KDV tutarının da hesaba yatırılması gerekmektedir.
kitap baskı - kitapbaski.com WhatsApp Destek Hattı